Jak prawidłowo dbać o materac?

Inwestycja w przynoszący wypoczynek, regenerujący sen jest jedną z lepszych, jakie zrobimy w życiu. Właściwie jest to inwestycja w zdrowie, a bez zdrowia trudno cokolwiek osiągnąć. Warunkiem dobrego wypoczynku w nocy jest wygodny materac. Decyduje o tym,  jak się wyśpisz. Materace z potencjałem nie są tanie. Wykonane z dobrych materiałów, odpowiednie dla kręgosłupa i zmęczonych mięśni powinny być elastyczne, sprężynujące i układające się stosownie do ciała. Dobry materac zazwyczaj jest dwustronny, powinien być kilkakrotnie w ciągu roku przewracany, aby „oddychał”. Należy też oczyszczać go systematycznie z roztoczy i kurzu.

Zadbaj o swój nowy materac

łóżka hotelowe

Większość obecnie produkowanych materacy wymaga cyklicznego odwracania, dlatego konieczne jest stosowanie na stelaż podkładek, aby materac nie brudził się od spodu, a także by nie odksztalcał od drewnianych listew stelaża.  Tak, nie jest tu mowa o ochroniaczu czy pokrowcu na materac, ale podkładce którą umieszcza się pod spodem, między materacem a stelażem. Podkład pod materac jest idealną ochroną higieniczną. Pod łóżkami większości z nas znajdują się tumany kurzu. Mało kto sprząta tam raz w tygodniu. Stąd coraz większa potrzeba osłaniania materaca także od tej drugiej strony, by kurz nie wbijał się w tkaninę materaca, ale wchodził w podkład. Ochroniacze zazwyczaj są wykonane z oddychającej tkaniny poliestrowej, jednostronnie zabezpieczonej lateksem. Dzięki temu ochraniacz się nie zwija, ani nie przemieszcza, a materac ściśle przylega do stelaża.

Zalety nowoczesnych materacy

Jest to produkt antyalergiczny. Podkładkę pod materac  jest łatwo  wyprać w pralce, dużo łatwiej niż gdybyśmy mieli czyścić cały materac. To wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie. Ochraniacze pod materace stanowią nieodzowny dodatek do profesjonalnego materaca, przedłużają jego żywotność. Niektóre z nich są wodoodporne, choć paroprzepuszczalne. Doskonale sprawdzają się w dziecięcych łóżkach. Warto wybrać ochraniacz wysokiej jakości, gdyż zapewni on wówczas właściwą ochronę, a materac dzięki temu posłuży nam przez wiele lat.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *