Nauka języka z native speakerem

Usługi

Zajęcia prowadzone przez native speakerów cieszą się niesłabnącą popularnością. Zwłaszcza wśród osób, wybierających się zagranicę czy przygotowujących do współpracy z obcokrajowcami. Z ich perspektywy możliwość szlifowania umiejętności językowych pod okiem człowieka, dla którego dana mowa jest ojczystą, niesie szereg zalet. Warto się im przyjrzeć i upewnić, że kurs z native speakerem to właśnie coś, czego się szuka.

Język dnia codziennego

Uczniowie polskich szkół często boleśnie przekonują się, jak nieadekwatny do codziennych potrzeb jest program nauki języka angielskiego. Na lekcjach poznają czasy i tryby, które potem okazują się nie tylko niepotrzebne, ale wręcz utrudniają komunikację z obcokrajowcami. Decydując się na kursy języka angielskiego  warto zatem rozważyć uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez native speakera. Taka osoba językiem angielskim posługuje się jako podstawowym. Gramatykę i słownictwo ma w małym palcu, co jednak nie jest najważniejsze, ponieważ większość polskich lektorów też nie ma z tym większego problemu. Jednak zajęcia prowadzone przez native speakera wnoszą wartość dodaną w postaci oryginalnej wymowy. Już samo słuchanie nauczyciele pomaga uczestnikom kształtować własne umiejętności prawidłowego mówienia. Jednocześnie prowadzący na bieżąco wyłapuje nawet najmniejsze pomyłki w wymowie. Ich skorygowanie pozwala uniknąć powielania błędów. Pomaga też w późniejszym porozumiewaniu się z obywatelami innych krajów. Native speaker posługuje się językiem codziennym, używanym powszechnie. Na jego opanowaniu zależy natomiast większości uczestników zajęć.

Angielski, od którego nie można uciec

Kurs językowy z native speakerem może być z początku trudniejszy, ale na ogół przynosi szybsze i lepsze rezultaty. Wpływa na to sposób organizacji zajęć, a konkretnie obowiązek porozumiewania się w języku angielskim. W trakcie konwersacji uczestnicy nie mogą ratować się polskimi wstawkami czy szukać u nauczyciela zrozumienia. Jeżeli nie wiedzą, jak coś powiedzieć, zazwyczaj są proszeni o przedstawienie informacji innymi słowami. Na początku bywa to przerażające i stresujące. Jednak w praktyce większość osób szybko przekonuje się do takiej formy nauki. Tym bardziej, gdy w pewnym momencie dostrzegają, iż zamiast przekładać w myślach swoje słowa na obcy język, po prostu zaczynają w nim myśleć. A stąd już niedaleko do nabycia zdolności płynnego komunikowania się w obcej mowie. Dodatkowym atutem pozostaje też szansa przełamania bariery językowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *