Zaproś pracowników na piknik

Integracja pracowników firmy jest wręcz niezbędna, aby firma dobrze funkcjonowała. Świetną okazją do wspólnej zabawy i wzajemnego poznania się są pikniki firmowe. Mogą to być imprezy, w których udział biorą wyłącznie pracownicy, ale także spotkania rodzinne lub z zaproszonymi kontrahentami.

Jak zaplanować firmowy piknik

Zaplanowanie firmowej imprezy jest sporym wyzwaniem, nawet gdy firma jest niewielka. Trzeba wybrać nie tylko termin, ale także miejsce, załatwić wyżywienie i atrakcje. Dlatego najlepiej zlecić organizację wyspecjalizowanej firmie. Wtedy pozostaje jedynie wybrać rodzaj pikniku, termin i zachęcić pracowników do udziału.
Najlepsze pikniki firmowe są oczywiście wiosną i latem. Pogoda zwykle dopisuje, jest ciepło. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu staje się prawdziwą przyjemnością. Ale można też zastanowić się nad jesiennym piknikiem i połączyć go np. z grzybobraniem i nauką rozpoznawania grzybów, którą poprowadzi grzyboznawca. Nawet ci, którzy nie zbierają grzybów, będą mogli spróbować swoich sił i dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Tradycyjny czy tematyczny piknik firmowy

Zwykle piknik firmowy kojarzy się ze wspólną zabawą przy muzyce, biesiadą i nieraz ze sportową rywalizacją. Jednak coraz częściej firmy organizują pikniki tematyczne. Jest to świetne połączenie wspólnej zabawy i wielu nowych atrakcji. Profesjonalni organizatorzy imprez proponują przeróżne tematy pikników. Dużą popularnością cieszy się tematyka średniowieczna, militarna, motoryzacyjna czy hawajska. Jednak możliwości są o wiele większe. Może to być np. PRL, Afryka czy piknik naukowy. Wiele firm eventowych realizuje także oryginalne pomysły klientów.
Organizatorzy zapewniają nie tylko prowadzących i animatorów. Dbają o całą scenografię i oprawę muzyczną dostosowane do tematu pikniku. Przygotują cały program, tak aby uczestnicy się nie nudzili, a przez cały czas doskonale bawili. Dzięki temu wrażenia z takich pikników są pamiętane przez długi czas.

Catering na pikniku firmowym

Jak wiadomo piknik nie może się obejść bez dobrego jedzenia. Tu także można wykazać się sporą kreatywnością. Dlatego organizatorzy imprez bardzo starannie dobierają menu do klimatu imprezy. Biorą też pod uwagę to, kto będzie brał udział w pikniku. Inaczej przygotują catering dla samych dorosłych na imprezie survivalowej, a inne dania zaserwują na pikniku dla rodzin.
Warto zadbać, aby na pikniku było co najmniej jedno ciepłe danie. Trzeba też pamiętać o napojach. Jest to bardzo ważne latem, gdy temperatura bywa wysoka. O tym warto pamiętać omawiając menu z firmą eventową.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *