Akcesoria do pakowania

Chcesz wysłać paczkę do znajomego lub rodziny? Biznesowa przesyłka jest cenna i musi dotrzeć ekspresowo na czas? Żadnej z tych sytuacji nie rozwiążesz bez odpowiednich akcesoriów do pakowania.

Karton lub koperta

Zacznijmy od warstwy zewnętrznej czyli karton bądź koperty. Na którą opcję się zdecydować? To zależy od tego co chcesz przesłać. Jeśli jest to duży przedmiot to karton będzie niezbędny. W przypadku dokumentów wystarczy tylko koperta. Możesz kupić wzmocnioną jeśli dokumenty ważą nieco więcej. Kartony są dostępne w różnych rozmiarach więc z łatwością znajdziesz coś co odpowiada Twoich potrzebom. Jeśli potrzebujesz specjalnych właściwości to możesz nawet kupić kartony wzmacniane

Folia pęcherzykowa

Innym akcesorium do pakowania, które ma kluczowe znaczenie jest folia pęcherzykowa. Możesz ją kupić luzem lub jako element koperty. Folia kupowana luzem to dobry sposób na zabezpieczenie przedmiotów o nieregularnych kształtach. Stosuje się ją w szczególności przy przedmiotach delikatnych i kruchych. Nie mniej jednak ta kategoria nie ogranicza zastosowania tego akcesorium. Folia pęcherzykowa sprawdza się w zasadzie w każdej sytuacji. Dobrze przylega i znakomicie amortyzuje. Pod tym względem góruje nad papierem. Jeśli kupisz jej więcej to będziesz mógł uzupełnić nią luki w kartonie lub pudełku na przesyłkę.

Taśma samoprzylepna

Żadne pakowanie nie może mieć miejsca bez odpowiedniej taśmy samoprzylepnej. Jest to taki element, którego używa się na końcu aby niejako sfinalizować pakowanie. Taśmą możesz zabezpieczyć zarówno folię (aby przedmiot się nie wyślizgnął) jak i sam karton (aby nie dało się go otworzyć lub aby sam nie otworzył się w trakcie transportu).

Tego typu akcesoria do pakowania najlepiej kupować w sklepach specjalistycznych. Na szczęście ich ceny nie są wysokie. Jeśli nie chce Ci się pakować samemu to zadbaj o to, aby Twoja firma kurierska wykorzystywała te elementy do pakowania. Choć ich stosowanie jest szeroko przyjętym standardem to warto jednak sprawdzić wszystko dwa razy.

Więcej informacje znajdziecie Państwo na stronie http://www.alpako.pl/folia-pecherzykowa.php

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *