Imprezy integracyjne – jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Imprezy integracyjne weszły już do standardu funkcjonowania wielkich korporacji, a nawet małych firm rodzinnych. Ich rola jest wieloraka. Są formą rozrywki, pomagają oderwać się od monotonii pracy biurowej, służą nawiązaniu relacji międzyludzkich oraz przełamaniu bariery pracownik-szef. Tym samym mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa przekładając się na bardziej efektywną pracę i lepszą atmosferę.

Wyjazdy, imprezy, eventy

Imprezy integracyjne mogą przybierać różną formę, która powinna ściśle korespondować z upodobaniami i predyspozycjami pracowników. Bo to przecież z myślą o nich organizowane jest wydarzenie! Zwykle, oczywiście nieco upraszczając, przyjmuje się, że osoby starsze będą wolały bardziej „statyczną” rozrywkę, czyli na przykład kolację w niedalekiej restauracji czy też wyjazd do komfortowego kurortu. Z kolei młodsze osoby najprawdopodobniej będą preferowały bardziej aktywną formę integracji, dlatego w ich wypadku warto rozważyć wyjazd w góry połączony z całodniowym zdobywaniem jakiegoś szczytu oraz noclegiem w którymś z klimatycznych schronisk.

Gry i zabawy na imprezie integracyjnej

Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne gry i zabawy, dlatego dobrze jest zaplanować takie rozrywki na imprezę integracyjną. Podobnie jak w poprzednim wypadku, powinny być one dostosowane do możliwości uczestników, jednak naprawdę jest z czego wybierać. Mogą to być popularne zabawy z wodzirejem na sali, wspólne gotowanie i/lub rywalizacja zespołowa, a także bardziej ekstremalne propozycje. W tej ostatniej grupie na szczególną uwagę zasługują parki linowe, różnego rodzaju ścieżki edukacyjne oraz, rzecz jasna, górskie szlaki. Układając grafik imprezy trzeba jednak zawsze pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze powinno być kilka opcji do wyboru, ponieważ nie ma się co łudzić, że wszyscy zgodnie wybiorą tę samą formę spędzania czasu. Po drugie natomiast nie należy zapominać o czasie wolnym. Takie wydarzenia mają służyć wypoczynkowi i naładowaniu akumulatorów, a napięty, sztywny grafik da dokładnie odwrotny efekt.

Część edukacyjna na imprezie integracyjnej

Imprezy integracyjne z powodzeniem mogą łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego, oprócz części rozrywkowej warto rozważyć dodanie jakiejś krótkiej konferencji lub szkolenia. W przypadku wyjazdu można łatwo podzielić czas pomiędzy te dwie aktywności na pierwszy dzień ustalając szkolenie, na drugi natomiast część rekreacyjną. Jest to tym prostsze, że obecnie większość obiektów hotelowych dysponuje zapleczem konferencyjnym, gdzie w komfortowych warunkach można zorganizować część szkoleniową.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *