Jak wybrać odpowiednie buty BHP?

Praca w magazynie lub innych tego typu miejscach wymaga stosowania porządnych butów oraz innych elementów ochronnych odzieży. W przeciwnym razie nie dość, że łatwo doprowadzić do urazów, to dodatkowo można narazić się na kary finansowe, gdyby na przykład doszło do kontroli.

Zabezpieczyć się przed tym można jednak w bardzo prosty sposób. Otóż wystarczy, że buty robocze zamówi się w sklepie oferującym taki asortyment i wtedy nie dość, że buty będą wygodne oraz porządne, to dodatkowo będą skutecznie zabezpieczały stopę.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu Ferpol, w dziale buty robocze:  https://www.ferpol.pl/buty-robocze-2503603

Gdzie wymagane jest obuwie robocze?

W niektórych pracach jest to niezwykle ważne, co doskonale widać chociażby na przykładzie magazynów, których pracownicy narażeni są na różnego rodzaju urazy. Wystarczy bowiem, że coś spadnie jednemu z nich na nogę, a łatwo o kontuzję. Jeżeli jednak pracownicy dysponują odpowiednim obuwiem, wówczas takie ryzyko całkowicie odpada. W wielu przypadkach zakup butów nie jest nawet obciążeniem finansowym dla pracowników, gdyż mogą oni otrzymać od pracodawcy dofinansowanie na tego typu zakup. Oczywiście, z reguły można otrzymać pieniądze tylko na jedną parę, więc jeśli ktoś potrzebowałby większej ilości butów ochronnych, to wtedy powinien zakupić je za swoje własne pieniądze.

cel obuwia roboczegoNajczęściej jednak wspomnianą parę można otrzymać raz na każdy rok, więc jak najbardziej można bez kosztów co jakiś czas otrzymać nowe buty robocze. Planując taki zakup nie powinno się jednak kierować wyłącznie niską ceną, gdyż istnieje ryzyko, że tanie buty będą niewygodne, zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu, a przecież nikt nie chciałby chodzić w butach, od których bolą nogi.

Cel obuwia roboczego – Bezpieczeństwo!

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że buty powinny zapewniać bezpieczeństwo i to jest w ich przypadku najważniejsze. Porządne obuwie ochronne ma różne atesty potwierdzające, że rzeczywiście zapewnia ochronę. Również w przypadku zakupu innych elementów wyposażenia do pracy należy sprawdzać takie rzeczy jak materiały, z których ubranie zostało wykonane.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *