Jak szybko i bez nerwów wykąpać dziecko?

Kąpiel dziecka bywa dla większości rodziców niezwykle problematycznym przeżyciem, a dla małoletniego można powiedzieć, że wręcz traumatycznym. W artykule otrzymasz porady, jak szybko i bez nerwów wykonać taką czynność, jednocześnie odczuwając pozytywne emocje. Taka wiedza na pewno trafi w gusta wielu młodych rodziców, pragnących dbać o satysfakcję potomstwa.

Przygotowania do kąpieli najważniejsze dla powodzenia całej operacji

Zaczynamy od zakupów fundamentalnych akcesoriów. Chodzi konkretnie o waciki, miękkie ręczniki (mogą naśladować postacie z kreskówek lub mieć grafiki zwierzątek, tym samym będą przyjemniejsze dla dziecka), wanienkę lub foteliki do kąpieli, termometr (wypada zadbać o temperaturę w okolicach standardowego ciepła ciała 36.6 lub 37 stopni Celsjusza), naturalne kosmetyki przeznaczone dla niemowlaka. Wszystkie rzeczy warto trzymać blisko w łazience, dlatego zainwestuj w solidną komodę, z wieloma schowkami. Miej też pod ręką pieluszki, oliwkę, maści przeciwko oparzeniom. Rodzic w procesie higieny musi wykazać się cierpliwością, dokładnością, zdolnościami obserwacji.

Skóra dziecka jest przecież niezwykle delikatna. Jakiekolwiek negatywne zmiany natychmiast przemywaj medykamentami. Jeżeli to nie pomoże zgłoś się w maksymalnie trzy lub cztery dni do lekarza pierwszego kontaktu. Nawet fałszywy alarm lepiej zasygnalizować niż później tracić niepotrzebnie nerwy. Obecnie najlepszym artykułem regulującym kąpiel i wywołującym pozytywne skojarzenia wśród dzieci są foteliki do kąpieli. Dzięki nim da się kontrolować potomstwo (głównie ruchy). Świetną sprawą jest antypoślizgowy charakter siedziska, niezbędny do przyśpieszenia kąpieli. Mały człowiek kocha komfort cieplny. Z tego powodu tuż po wyjęciu go z wanienki lub fotelika trzeba zainwestować w przyjemny kocyk lub specjalny szlafrok, kombinezon. Temperaturę wody warto połączyć też na wszelki wypadek z temperaturą otoczenia, łazienki ogólnie. Podczas kąpieli wymaga się także, jak najbardziej naturalnego oświetlenia.

Radość z kąpieli dla wszystkich domowników

Zaprezentowane wskazówki będą przydatne zarówno młodym, jak i bardzo doświadczonym mamom, pragnącym odświeżyć wiedzę o pielęgnacji dziecka. Inwestycja w interesujące akcesoria, trzymane pod ręką w łazience opłaci się dla dziecka i spokoju rodzica, dlatego nigdy nie żałuj na ten aspekt pieniędzy.

Jedną z najlepszych ofert akcesoriów dziecięcych, w której znaleźć można także dziecięce foteliki do kąpieli, prezentuje na swojej stronie internetowej marka OKT kids, pod adresem: http://www.okt-kids.pl/wanienki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *