Typy pianek samoprzylepnych

Na rynku znajdziemy kilka odmian pianek samoprzylepnych Alpako, które mają szerokie zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, domu, czy w budownictwie. Ich ogromna użyteczność sprawia, że materiały, z jakich są produkowane na co dzień są wykorzystywane pod względem ich przeznaczenia.
Tak więc na początek warto wspomnieć o piankach polietylenowych, które charakteryzują się najczęściej tym, iż tłumią wszelkie wibracje, jak również izolują pod kątem termicznym lepiej, niż materiały wykorzystywane do ociepleń takie jak wełna mineralna lub styropian. Kolejną grupą materiałów tj. pianki samoprzylepne będą pianki gumowe mikro – komórkowe, których zastosowanie jest ściśle określone. Bowiem są wykorzystywane do wytłumienia wibracji w maszynach oraz urządzeniach. Warto również wspomnieć o piankach PCV, które są odporne na ścieranie, użytkowanie oraz ślizganie, a także nie trzeba martwić się o to, że się w jakiś sposób odkształcą.

Pianki samoprzylepne uszczelniające

Do rodzaju pianek samoprzylepnych uszczelniających warto zaliczyć pianki poliuretanowe, które są odporne na działanie promieni UV, jak również związków chemicznych. Za pomocą kleju naniesionego na jedną ze stron taśm uszczelniających są łatwe w montażu dla każdego.  Pianki samoprzylepne tego rodzaju wykorzystywane są najczęściej po rynny, okucia, tudzież kosze. Dokładnie zabezpieczają luki pomiędzy materiałami wykończeniowymi przed śniegiem, liśćmi tudzież wodą czy wilgocią. Także stosowane są w przypadkach uszczelniania okien oraz dachów. Ich użyteczność jest wielka dlatego tez są najczęściej wykorzystywanymi piankami w budownictwie.

Pianka rozprężna

Jest to typ pianki, o której na co dzień się nie słyszy. Jednak jej szerokie zastosowanie, szczególnie w branży budowlanej. Pianka zabezpiecza przed wibracjami, wykorzystywana jest do uszczelniania okien oraz drzwi, a jej odporność na oleje, warunki atmosferyczne, wodę czy wilgoć sprawiają, że jest bardzo uniwersalnym i wygodnym w montażu materiałem. Idealna do wypełnienia szczelin oraz wszelakich otworów pianka jest uznawana przez fachowców na całym świecie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *