Wyjątkowe osłony na i pod materac

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, na czym śpimy. Zakup wysokiej jakości materaca jest kosztowny. Warto jednak zdobyć się na ten wysiłek. Kręgosłup będzie nam wdzięczny, poza tym nasze samopoczucie znacznie się poprawi.  Dobre, wielowarstwowe materace wymagają odpowiedniego użytkowania i pielęgnacji, aby mogły nam służyć przez dwadzieścia lub więcej lat. Dlatego koniecznie trzeba je chronić nie tylko przed wilgocią od wierzchniej strony, ale również przed wewntualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak ochronić materac przed uszkodzeniami

hotelowe materace

Dobrym tego rozwiązaniem jest podkład pod materac, umieszczany między stelażem a materacem. Szczególnie wówczas jest to potrzebne, jeśli stelaż jest wykonany z dużej liczby rozmieszczonych obok siebie listewek. Aby kurz nie przedostawał się bezpośrednio do materaca należy umieścić tam podkład pod materac. Są one dostępne na rynku w rozmaityche cenach, a także z różnorodnych materiałów. Popularnesą osłony filcowe. Taki podkład croni materac przed ewentualnymi przetarciami i zabrudzeniami. Filc igłowany  zapewnia odpowiedni przepływ powietrza, natomiast nie można go ani prać, ani oddawać do czyszczenia chemicznego. Lepszy pod tym względem jest podkład z włókna kokosowego. Który nadaje się do czyszczeia, a ponadto jeszcze utwardza materac i lepiej chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zwiększanie przyczepności materaca

Pikowanie daje gwarancję, że podkład nie będzie się przesuwał, ponieważ zwiększa to jego przyczepność. Podkłady bawełniane z pianka poliuretanową mają więcej zalet. Dobrze przepuszczają powietrze, mają właściwości hipoalergiczne, wytrzymują duże ciężary, ponadto są obustronne. Co jakiś czas, podobnie jak materac, należy zmieniać stronę ich ułożenia. Ma to duże znaczenie ze wzglęgów higienicznych. W trosce o wysoką jakość snu warto pomyśleć nie tylko o maksymalnie wygodnym i komfortowym posłaniu, ale również o odpowiednim zabezpieczeniu tego, co już posiadamy. Ochraniacze poliuretanowe zapewniają bezstresowe korzystanie z materaca. Ułatwiaja utrzymanie go w czystości i przedłużają żywotność.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *