materace piankowe

Porównanie materaców lateksowych i materaców piankowych

Usługi

Producenci materaców od lat zalewają nas szerokim wyborem towaru. Dla osób chcących kupić materac, może stanowić to nie lada problem. Warto zastanowić się nad wyborem swojego przyszłego, idealne materaca pomiędzy materacem lateksowym, a materacem piankowym, które stanowią najpopularniejsze wśród ludzi, ale także i najlepiej sprzedające się obecnie rodzaje materaców.

Materace lateksowe dla wszystkich

materac zdrowy

Materace lateksowe swe początki zawdzięczają sieci sklepów Sears, w których to pojawiły się na samym początku. Ludzie korzystają z nim już niemal od około pięćdziesięciu lat, a przez cały ten czas określają ich mianem najzdrowszych, a zarazem najbardziej ekologicznych wśród materaców. Jednym z wad materaców lateksowych jest komfort snu. To właśnie materace lateksowe określane są jako te twardsze, w porównaniu do materaców piankowych. Jednak ta cecha jest zaletą dla osób, posiadających problemy natury ortopedycznej, na przykład z kręgosłupem czy stawami. To dla tej grupy osób materace lateksowe są najbardziej polecane. Materace lateksowe są określane jako najtrwalszym rodzajem materaców, jakie są dostępne na rynku. Dzieje się to za sprawą mleczka z drzewa kauczukowego, które wpływa na żywotność materaca. Zawartość wkładu materaca zawiera mieszaninę wspomnianego wcześniej mleczka wraz z lateksem, dzięki czemu jest ono bardzo trwałe.

Materace piankowe dla alergików

Materace piankowe również posiadają szereg zalet, dzięki którym są bardzo często wybierane wśród klientów. Są one przede wszystkim częściej, niż materace lateksowe polecane alergikom. Przede wszystkim materace piankowe posiadają niezwykłe zdolności, polegające na oddychaniu materiału.

Dzięki temu materace te są odporne na pleśń, grzyby, czy bakterie, bowiem materac ten posiada zdolności absorpcyjne wody, oraz ciepła. Dzieje się to za sprawą pianki poliuretanowej, z której to powstają materace piankowe.

Są one więc idealnym rozwiązaniem dla osób, mających skłonności do alergii. Materac piankowe wykazują również dużą odporność na roztocza, co również wpływa na to, iż są doskonałe dla osób z alergią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *