Odzież firmowa w praktyce

Wizerunek firmy tworzą jego pracownicy, dlatego coraz więcej firm stawia na profesjonalizm w odzieży dla swojej kadry. Zastanawiasz się czy w swoim budżecie wyodrębnić kwotę na wydatki związane z odzieżą dla pracowników? W tym artykule przekonamy Cię, że naprawdę warto i to niezależnie od branży, w której pracujesz.

Dlaczego odzież dla pracowników jest ważna?

Unikalna i oryginalna odzież dla pracowników składa się na wizerunek całej marki. Oznacza to, że wybierając ubrania dla kadry pracowniczej tak naprawdę masz duży wpływ na to, w jaki sposób będzie postrzegana marka. Chcesz być kojarzony z kreatywnością? Postaw na nietuzinkowość i ciekawe rozwiązania. Chcesz, aby kojarzono Cię z tradycjami? Konwencjonalny i klasyczny ubiór będzie najlepszym wyborem. Odpowiednio dobrana Odzież firmowa może pomóc Ci już na starcie działalności w budowaniu świadomości marki. Wiele osób ma pamięć wzrokowca i zapamiętuje obrazy, dlatego odzież jest dobrym przekaźnikiem informacji dla potencjalnych stałych klientów o samym istnieniu marki. Zanim powstanie lokalność na linii klient – firma, musi powstać świadomość marki, a w tym pomaga właśnie dobrze dobrana odzież firmowa.

Odzież firmowa: jaki kolor wybrać?

Kolor odzieży firmowej ma duże znaczenie z punktu widzenia wizerunku całej marki. Wybierając barwy warto kierować się skojarzeniami, które one wywołują, ale również tradycją i tym, co nosi konkurencja. W branży spożywczej i restauracyjnej biel jest klasykiem, więc jeżeli chcesz się wyróżnić, postaw na równie tradycyjną, ale nieco mniej sztampową czerń. Jeżeli Twoje logo zawiera kolory albo posiadasz sieć sklepów z charakterystycznym malowaniem wewnątrz lub na zewnątrz, dobrym pomysłem może okazać się zdublowanie tych barw na odzieży. Takie działanie wzmocni efekt budowania świadomości marki oraz przywiązania klientów do jej obecności na rynku. Osoby odwiedzające firmę będą jeszcze bardziej kojarzyły dane kolory z firmą, a to niesie ogromne korzyści. Ciekawym sposobem na zaistnienie jest też wykorzystanie gamy barw kojarzonych z branżą. Przykładowo jeżeli swoje usługi kierujesz do kobiet i zajmujesz się makijażem, róż może być odpowiedni. Jeśli natomiast prowadzisz szkółkę z roślinami lub sprzedajesz krzewy, zieleń kojarzona z ogrodnictwem to strzał w dziesiątkę.

Czym się kierować przy wyborze odzieży dla pracowników?

Odpowiednie barwy odzieży dla pracowników są istotnym elementem, który warto wziąć pod uwagę podczas wybierania konkretnym modeli ubrań, ale ważne są również inne aspekty. Jakie? Przede wszystkim wygoda. Warto tutaj pamiętać, że odzież firmowa służy do pracy, więc pracownicy powinni czuć się w nich jak najbardziej komfortowo, aby móc dobrze spełniać swoje codzienne obowiązki. Przewiewne, naturalne materiały oraz dość luźne kroje to dobry wybór. Zbyt obcisłe lub za bardzo odkryte ubrania nie są dobrym pomysłem – nawet podczas lata ramiona powinny być zakryte. Ważnym elementem w odzieży mogą być kieszenie. Warto zadbać, aby były one funkcjonalne i wygodne dla pracowników. Szukając firmy produkującej odzież do pracy, warto sprawdzić czy w ofercie jest również serwis. W przypadku firmy STAPOL dostępny jest zarówno wynajem odzieży, jak i jej serwis. Szczegóły związane z ofertą można poznać na stronie internetowej pod tym linkiem Odzież firmowa

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *