Nocnik a dziecięca nakładka sedesowa

W ofercie sklepów dziecięcych można znaleźć nocniki dla dzieci, ale i specjalne nakładki sedesowe. Młodzi rodzice z reguły zastanawiają się co z tych dwóch rzeczy będzie najlepsze. W tym przypadku jednak wybór ten jest zróżnicowany pod nieco innym kątem niż niektórym się wydaje. A chodzi tu przede wszystkim o to, iż jedne służą dla dzieci w młodszym wieku, drugie zaś idealnie nadają się dla nieco starszych.

Zastosowanie nocników

Nocniki przeważnie stosuje się w uwzględnieniu dzieci małych, które już potrafią samodzielnie siedzieć, a nawet powoli zaczynają chodzić. Wówczas rodzice przygotowują dzieci do korzystania z toalety, podsuwając im takie nocniki. Dzieci siedzą na nich wygodnie, gdyż te są odpowiednio wyprofilowane. Często rodzice na początku sadzają dzieci na nocniku dla samego przyzwyczajenia się do tego. Później zaś robią to w czasie, kiedy dziecko zwykle czuje taką potrzebę. W ten sposób uczy się tego, że nie może wiecznie chodzić z pampersem, a musi przystosować się do nowej sytuacji. Przyzwyczajenie dziecka do korzystania z nocnika jest trudne, ponieważ jest to dla niego całkowita nowość. Ale wytrwali w swoim zamierzeniu rodzice, odnoszą wielki sukces.

Nakładki sedesowe

W sklepach obok nocników można znaleźć też nakładki sedesowe. Rodzicom wydaje się, że to artykuł w pełni zastępujący nocnik. Owszem, tak jest, ale zastępuje go wtedy, kiedy etap korzystania z nocnika, dziecko ma już za sobą. Z czasem jak wiadomo dziecko zaczyna samo chodzić, mówi już pojedyncze słowa, a nawet powoli zaczyna je składać w zdania. To jest czas, aby dziecko, które już mówi o swoich potrzebach, nauczyć korzystać z takiej nasadki. Wówczas dziecko może się załatwiać normalnie na sedesie, a nakładka jest po to, aby otwór sedesowy stał się w danej sytuacji nieco mniejszy. Dzięki temu dziecko nie wpada do środka, czuje się bezpiecznie i tak jest mu wygodnie. Nakładki te stosuje się wtedy, kiedy dziecko samo wie, że w razie potrzeby, musi iść do łazienki. W tym przypadku już nie trzeba uczyć dziecka i zachęcać, bo ono doskonale wie do czego to służy. A kiedy chce skorzystać z toalety, samo tę nakładkę wyciąga.

Nocniki dla dzieci oraz nakładki sedesowe to bardzo ważne akcesoria dziecięce, które z pewnością przydadzą się w początkowym stadium wychowywania dziecka. Poszukując takich produktów, szczególną uwagę zwrócić należy przede wszystkim na komfort dziecka. Jedną z najlepszych ofert akcesoriów dziecięcych pochwalić może się marka OKT kids.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *