Jak wybrać nocnik dla dziecka?

Nocnik jest słusznie uważany za rzecz, z którą każdy rodzic prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć. W większości małe dzieci odstępują od korzystania z pampersów wieku od 18 miesięcy do 3 lat. Wówczas przychodzi pora, aby nauczyć je korzystania z nocników. Chociaż bez wątpienia maluchy mają dużo większą liczbę wyzwań, którym muszą podołać, nauka korzystania z nocników jest jedną z najtrudniejszych. Jest to wstęp do korzystania z toalety, więc należy poświęcić dzieciom wiele czas i cierpliwości, by przekonać je i zachęcić do regularnego korzystania z nocnika.

Jak wybierać nocniki

Wiedząc, jak wybrać najlepsze nocniki dla dzieci, będziemy potrafili znacznie szybciej i skuteczniej przeprowadzić całe szkolenie z zakresu nauki korzystania z nocnika. Jednak aby rzeczywiście podjąć najlepszą decyzję, istnieje kilka aspektów rodzice, które zawsze muszą być brane pod uwagę. Na przykład, jednym z głównych kryteriów jest to, czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką. Istnieją duże różnice między nocnikami dla chłopców i dziewcząt. Najbardziej widoczne z nich to projekt, kolory i ewentualne motywy ozdobne. Następnym czynnikiem, na który musimy zwracać uwagę, jest wiek dziecka i jego wysokość.

Materiał nocników

Drewniane nocniki dla małych dzieci są zaprojektowane w taki sposób, aby były dostosowane do wagi i wielkości dziecka. Odpowiednie dopasowanie sprawia, że dziecko nie ma żadnych obaw aby usiąść na taki nocnik i z niego skorzystać zgodnie z przeznaczeniem. Funkcja ta zachęca do korzystania z nocnika zamiast z pieluch. Drewniane nocniki dla małych dzieci mają często wymienną wkładkę z tworzywa sztucznego, która jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Dostępnych jest wiele dodatkowych opcji. Niektóre modele wyposażone są w uchwyt na papier toaletowy i kieszeń na ulubione książeczki do czytania dla Twojego dziecka. Inni mają możliwość zamocowania do nocnika specjalnych kółeczek, które zmieniają nocnik w przenośną toaletę na kółkach. Plastikowe nocniki są z kolei mniej kosztownym rozwiązaniem, na które decyduje się duża liczba rodziców. Co ciekawe, wkładka z tworzywa sztucznego, mocowana do siedzenia nocnika może być używana do większości zwykłej wielkości toalet.

Kupując nocnik dla dziecka zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość wykonania produktu. Dodatkowym atutem będzie z pewnością jego kolorystyka oraz dodatkowe „atrakcje” w postaci grafik, które pozytywnie wpłyną na zapoznawanie dziecka z przedmiotem. Bardzo dobrym przykładem mogą być nocniki dla dzieci marki OKT kids, której pełną ofertę znaleźć można na stronie internetowej producenta.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *