Odpowiednia odzież do tańca

Taniec to nie tylko rytmiczne poruszanie całym ciałem z uwzględnieniem ramion, palców i stóp. Jest to hołd oddany naszemu ciału za to, że pozwala nam na tak piękne ruchy. Wystarczy oddać się rytmowi muzyki i uwierzyć, że potrafimy tańczyć. Tak narodził się talent wielu profesjonalnych artystów. To dzięki nim teraz powstało wiele szkół tańca, które z pomocą zaopatrujących tancerzy sklepów tanecznych tworzą nową historię tańca. Artykuły taneczne o których powinien pamiętać każdy tancerz to przede wszystkim dobre buty i strój tancerza. Najważniejszą motywacją dla osoby zaczynającej tańczyć jest motywacja ze strony choreografa. Nie każdy zdecyduje się pokazać innym czego się już nauczył, każdy natomiast będzie miał przez to ślad na duszy, przypominający o pięknej chwili w tańcu.

Czego potrzebujemy, aby nasz pokaz był idealny?

Przede wszystkim dobrej motywacji i pewności siebie. Ważne są też nasze umiejętności i ich sposób zaprezentowania. Do różnych typów tańca potrzebujemy różnych atrybutów. We Flamenco mogą to być kapelusz i kamizelka mężczyzny, czasami szal kobiety. Zdarza się również, że tancerze potrzebują płatków kwiatów, chusty, laski czy też innych, z pozoru nie związanych z tańcem, artykułów. Każdy sklep taneczny posiada w swojej ofercie różne akcesoria, które możemy kupić lub czasami wypożyczyć.

Błędy tancerzy

Każdy uczy się na błędach, nie zawsze swoich na szczęście. Najczęstszymi błędami tancerzy jest garbienie się podczas tańca, zła postawa, gubienie kroków, które zmienia cały układ i przede wszystkim nie nadążanie lub znaczne wyprzedzenie rytmu muzyki. W przypadku, gdy tańczymy z partnerem musimy utrzymywać z nim stały kontakt wzrokowy, ale czasami też poprzez dotyk. Nie możemy zgubić naszego partnera w tańcu, gdyż zepsuje to cały zamierzony efekt. Nie można tylko tańczyć ze sobą, ale też tańczyć wspólnie. Ostatnim, ale równie ważnym błędem jest utrata kontaktu z publicznością. Najwięcej tracimy na tym na pokazach i konkursach, gdy widz nie może bawić się na scenie razem z nami.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *