Na czym polega wynajmowanie odzieży roboczej?

Każdy pracodawca ma pewne obowiązki względem swojego pracownika, podobnie jak i pracownik ma obowiązki względem pracodawcy. Zgodnie z prawem osoba zatrudniająca musi między innymi zapewnić dobrej jakości odzież roboczą oraz obuwie. Oczywiście taka zasada nie wszędzie będzie miała swoje zastosowanie. Chodzi tutaj przede wszystkim firmy, w których pracuje się fizycznie. Pracodawcy mogą swoim pracownikom samodzielnie kupić odzież lub też wypłacić odpowiedni ekwiwalent, dzięki któremu będą oni mogli dokonać jej zakupu we własnym zakresie. Można skorzystać również z nieco bardziej uniwersalnego rozwiązania, jakim jest wynajęcie odzieży roboczej.

Jak wygląda wynajmowanie odzieży roboczej?

Wynajem odzieży roboczej jest dość nowym rozwiązaniem na rynku. Niemniej jednak w ciągu ostatnich lat, wiele firm zdążyło już z takiej opcji skorzystać, dobrze wyposażając swoich pracowników.
Jak wygląda takie wynajmowanie odzieży roboczej? Na samym początku należy oczywiście skonkretyzować swoje oczekiwania. Firma STAPOL, która od 30 lat działa w tym zakresie, oferuje swoim klientom bardzo różnorodne rozwiązania. Mogą oni dowolnie wybierać rozmiarówkę odzieży, dostosowywać długość jej poszczególnych elementów, wybierać tkaniny itp. W każdym zawodzie wykonuje się pracę w nieco innych warunkach dlatego też trzeba dokonać wyboru, czy pracownicy będą potrzebowali chociażby kurtek przeciwdeszczowych, czy może bardziej ocieplanej odzieży wierzchniej, sprawdzającej się podczas pracy w warunkach chłodniczych. Wiele szczegółowych informacji na temat usługi, można znaleźć bezpośrednio na stronie – https://stapol.pl/uslugi/wynajem-odziezy-roboczej.
Każda zamawiana odzież jest zatem indywidualnie dostosowywana do oczekiwań klientów. Skorzystanie z takiej usługi jest bez wątpienia niezwykle wygodne ponieważ nie trzeba już samodzielnie kupować odzieży czy też wypłacać ekwiwalentu. Z takiego wynajmu również można na odpowiednich warunkach zrezygnować, przykładowo jeśli zamykalibyśmy biznes. Jest to zatem bardziej ekonomiczne i mniej problematyczne rozwiązanie.

Usługa serwisu odzieży roboczej

Wielu pracodawców ma również problem w zakresie prania odzieży roboczej. Według prawa to pracodawca ma obowiązek zająć się tą kwestią. Najczęściej dogaduje się on ze swoim pracownikiem, który pierze odzież roboczą w domu, a w zamian za to dostaje odpowiedni ekwiwalent. To dość dobre rozwiązanie, ale na pewno nie najlepsze.
Firma STAPOL posiada w swojej ofercie również usługę serwisowania odzieży roboczej. Na czym to dokładnie polega? Każdego tygodnia odzież jest odbierana z firmy od pracowników i zawożona do prania. Na jej miejsce przywożone są natomiast komplety wypranej odzieży, do noszenia przez następny tydzień. W trakcie serwisu odzież jest dokładnie prana przy pomocy bezpiecznych i sprawdzonych środków piorących. Podlega ona również naprawie, a jeśli jej zniszczenie jest zbyt duże, wówczas całkowitej wymianie. Obie te usługi zatem bardzo dobrze się uzupełniają. Warto skorzystać jednocześnie z wynajmu oraz z serwisu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *